Category Archives: Bez kategorii

Zaproszenie na 3-cie spotkanie

Szanowni Tutorzy i Sympatycy Centrum Tutorów UG

 

Zapraszamy na zupełnie wyjątkowe, 3-cie spotkanie w ramach Centrum Tutorów UG.

Tym razem spotykamy się w pracowni plastycznej dr Małgorzaty Karczmarzyk na Wydziale Nauk Społecznych, która poprowadzi specjalnie dla nas warsztaty integracyjne pod hasłem “Dialogi malarskie”!

 

Rejestracja pod linkiem:

https://3-spotkaniecentrumtutorowug.konfeo.com/pl/groups.

Link jest czynny do 26 marca, godz.22:00

(liczba miejsc ograniczona)

 

Ponadto odbędziemy superwizje dotyczące toczącego się semestru PBL – porozmawiamy o tym, co słychać w zespołach?

 

Zapraszamyplakat-tutoring

Drugie spotkanie CT UG

9 stycznia 2017 w Instytucie Oceanografii na WOiG w Gdyni odbyło drugie spotkanie CT UG poświęcone międzywydziałowej współpracą w ramach warsztatów projektowych dla studentów.

Podczas spotkania przedstawiono zagadnienia nad rozwiązaniem, których będą pracowali studenci. Tematom i zagadnieniom przypisano tutorów z danych obszarów:

 

  1. NOWOCZESNE METODY PRACY, ROZWOJU I WSPARCIA PLACÓWEK OŚWIATOWYCH (CEN I KURATORIUM WOJEWÓDZTWA_ POMORSKIEGO)
    tutorzy: dr Małgorzata Karczmarzyk (WNS), mgr Jarosław Jendza (WNS)
  2. MODEL BIZNESOWY AKADEMII DLA MENTORÓW – „JA MENTOR”
    tutorzy: dr Monika Woźniak (WZR), dr Agnieszka Pobłocka (WZR)
  3. ANALIZA STRATEGII PROMOCYJNEJ WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO UG
    tutorzy: dr Anna Malcer-Zakrzacka, dr Grzegorz Grzegorczyk
  4. STREFA PRZYBRZEŻNA ZATOKI PUCKIEJ – CHRONIMY I ROZWIJAMY
    tutor: dr hab. Urszula Janas prof. UG (WOiG)
  5. SYSTEM OCEN I STRATEGIA BUDOWY KOMPETENCJI DLA FARM FRITES POLAND
    tutor: dr Grażyna Chaberek-Karwacka (WOiG)
  6. SYSTEM MOTYWACYJNY – PREMIOWANIE PRACOWNIKÓW NAVITEST
    tutorzy: dr Agnieszka Kowalkowska (WB), dr hab. Lucyna Przybylska (WOiG)

Rekrutacja do zespołów przeprowadzona została w oparciu o test, który pozwolił na określenie ról opartych o cechy osobowościowe uczestników. Tutorzy zapoznali się ze swoimi zespołami, których liczebność planujemy poszerzyć w drugiej turze rekrutacji studentów. Obecnie mamy 6 zespołów, do których przypisano łącznie około 15 studentów. Docelowo chcemy objąć programem 30-tu studentów.

Pierwsze spotkania w ramach zespołów odbędą się w lutym 2017 roku. W okresie II – V przewidujemy 4 spotkania po 4 godziny lekcyjne podczas których studenci będą pracowali nad wybranym zagadnieniem (zależnie od formy pracy, spotkania mogą być zastąpione plenerem, wyjściem, wizytą itp.).

Podsumowanie projektu planowane jest na II-gą połowę czerwca – zaprezentowanie na forum efektów pracy nad problemami (prezentacja, projekt, publikacja, raport itp.).

1 2 3 dsc_0979 dsc_0981 dsc_0982 dsc_0984 dsc_0985 dsc_0986 dsc_0987 dsc_0990 dsc_0991 dsc_0992 dsc_0993 dsc_0994 dsc_0995 dsc_0997 dsc_0998 dsc_0999 dsc_1000 dsc_1001 dsc_1005 dsc_1006 dsc_1007 dsc_1008 dsc_1009 dsc_1012 dsc_1013 dsc_1014 dsc_1015 dsc_1016 dsc_1019dsc_1020 dsc_1023

Szanowni Państwo, Drodzy Tutorzy UG i Sympatycy CT UG,

Zapraszamy serdecznie w imieniu Centrum Tutorów UG na kolejne spotkanie tutorsko – warsztatowe w ramach projektu FID 2016/2017, które odbędzie się dnia 9 stycznia (poniedziałek) 2017 roku o godz. 17.00 na Wydziale Oceanografii i Geografii w Gdyni

(Instytut Oceanografii, al. Piłsudskiego 46, Gdynia, Sala Wystawowa).

Spotkanie jest otwarte dla Wszystkich zainteresowanych tematyką tutoringu, a także międzywydziałową współpracą w ramach warsztatów projektowych dla studentów.

 

Program spotkania:

  1. Międzywydziałowe warsztaty projektowe PBL:
  2. Charakterystyka zgłoszonych przypadków PBL – wypowiedzi pomysłodawców zagadnień,
  3. Realizacja / przebieg projektu,
  4. Konstruowanie zespołów projektowych – (test dla studentów, role zespołowe).
  5. Dyskusja – tutoring na naszych wydziałach – co się dzieje, co robimy.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu (do dnia 05.01.2017 15:00) pod linkiem:         https://2-spotkaniect-ug.konfeo.com

 

Zespół Centrum Tutorów UG:

dr Ewa Szymczak

dr Beata Karpińska-Musiał

dr Monika Woźniak

dr Anna Malcer-Zakrzackaboze-narodzenie_2017

Spotkanie CT w listopadzie

Zapraszamy serdecznie na spotkania tutorsko-warsztatowe w ramach Centrum Tutorów, które będą kontynuowane w podobnej formie jak w ubiegłym roku, a zlokalizowane na Wydziałach Filologicznym, Zarządzania i Oceanografii i Geografii.

Pierwsze z nich zaplanowane zostało już na 9 listopada br.(o szczegółach miejsca, godziny oraz programu poinformujemy później)

Podczas spotkania planujemy:

1) przedstawić wizję tematyki oraz formuły Projektu CT UG na rok bieżący – dr Ewa Szymczak,

2) przedstawić informacje ze Spaceru Mentorów – wizje współpracy ze środowiskiem biznesowym dla zaprojektowania innowacyjnych zajęć dla studentów różnych kierunków (metoda PBL) – dr Monika Woźniak,

3) spotkanie z zaproszonym Gościem, Profesor dr hab. Teresą Bauman – rozmowy o obszarze potrzeb doskonalenia umiejętności dydaktycznych aktywnych akademików

4) warsztat diagnozujący obszary potrzeb doskonalenia dydaktycznego – dr Beata Karpińska-Musiał,

5) przedstawić założenia złożonego projektu POWER Wspólny Mianownik – Międzywydziałowy Program Rozwoju Innowacyjnych Kompetencji Dydaktycznych Kadry Akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego – dr Tomasz Zarzycki.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich tutorów, studentów (może naszych tutee), a także zainteresowanych Gości spoza kręgu tutorskiego i zachęcamy do zarezerwowania sobie popołudnia dnia 9 listopada 2016.

dr Beata Karpińska-Musiał

dr Ewa Szymczak

dr Monika Wożniak

dr Anna Malcer-Zakrzacka

projekt Centrum Tutorów kontynuacja

3 października 2016 roku Biuro Jakości Kształcenia UG ogłosiło listę nagrodzonych projektów finansowane w ramach z Funduszu Innowacji Dydaktycznych.

Z przyjemnością informujemy, że złożony przez nas wniosek Centrum Tutorów UG: nauczyciele nauczycielom – edycja druga. Projekt kontynuacji interdyscyplinarnej współpracy dydaktycznej tutorów akademickich UG różnych wydziałów z LID-em oraz otoczeniem biznesowo-społecznym w oparciu o metodę Problem Based Learning i nowoczesne techniki zarządzania projektami otrzymał dofinansowanie. Koordynatorkami projektu są: dr Beata Karpińska-Musiał (Wydział Filologiczny), dr Ewa Szymczak (Wydział Oceanografii i Geografii), dr Monika Woźniak (Wydział Zarządzania) i dr Anna Malcer-Zakrzacka (Wydział Filologiczny).mentoring-weekend

Przygotowany projekt stwarza, zainteresowanym nauczycielom akademickim i studentom Uniwersytetu Gdańskiego, możliwość pogłębiania wiedzy i rozwijania umiejętności w obszarze zarządzania metodą pracy tutorskiej. Projekt jest ukierunkowany na współpracę z otoczeniem biznesowo-społecznym w oparciu o metodę Problem Based Learning i nowoczesne techniki zarządzania projektami.

Współpraca ta zostanie wsparta przez liderów biznesu w ramach kontaktów nawiązanych przez dr Monikę Woźniak z Wydziału Zarządzania podczas Mentoring Weekend zorganizowanym przez Forum Mentorów w dniach 01-02.10.2016r. w Sopocie z udziałem m. in. GM Coca-Coli Hellenic Poland, Prezydenta Pracodawców Pomorza Zbigniewa Canowieckiego, Pana Marka Kamińskiego, Pani Prezes Doroty Raben z Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, Zastępcy Prezesa Krajowej Izby Biegłych Rewidentów – Pani Ewy Sowińskiej.

تور استانبول
تور آنتالیا
تور سریلانکا

projekt POWER

Tutorzy z Wydziałów Oceanografii i Geografii, Filologicznego, Nauk Społecznych i Zarządzania przygotowali projekt Wspólny Mianownik – Międzywydziałowy Program Rozwoju Innowacyjnych Kompetencji Dydaktycznych Kadry Akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego, który został złożony w ramach konkursu POWER Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego ogłoszonego przez NCBiR.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji dydaktycznych wśród nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego, głównie z Wydziałów Oceanografii i Geografii, Filologicznego, Nauk Społecznych, Zarządzania poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach w zakresie:

  • innowacyjnych umiejętności dydaktycznych w obszarze stosowania narzędzi diagnostycznych, edukacji spersonalizowanej, procesów grupowych, TBL/PBL;

  • umiejętności informatycznych w zakresie wykorzystania aplikacje edukacyjnych i specjalistycznego oprogramowania;

  • rozwój kompetencji językowych dla prowadzących zajęcia w j. obcym;

  • efektywnego zarządzania informacją na potrzeby komunikacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

ساخت اپلیکیشن

صندلی اداری

آموزش وردپرس

آموزش وردپرس

طراحی اپلیکیشن

wyjazd szkoleniowy na Hel

W dniach 15-16.09.br Tutorzy z Wydziału Oceanografii i Geografii, Wydziału Filologicznego, Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego wzięli udział w spotkaniu połączonym z warsztatem szkoleniowym na Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii w Helu. Warsztat Tutor –Mentorem, czyli jak inspirować innych prowadziła Pani Alicja Gotowczyc Prezes Zarządu Forum Mentorów, certyfikowany Biznes Coach, trener.hel_1

Efektami spotkania było podniesienie kompetencji Tutorów oraz zacieśnienie współpracy w ramach dalszych działań rozwojowych między wydziałami związanych z kontynuacją projektu Nauczyciele-nauczycielom Centrum Tutorów UGhel_2

سرور مجازی هلند

Ostatnie spotkanie w roku akademickim 2015/2016

Szanowni Tutorzy,

 

Ostatnie w tym roku akademickim spotkanie w ramach działalność Centrum Tutorów UG odbędzie się 23 czerwca (czwartek) na Wydziale Zarządzania UG (Sopot) w godzinach popołudniowych. Szczegóły przekażemy Państwu w późniejszym terminie.

 

Podczas spotkania planujemy

– podsumować miniony roku działalności CT UG oraz pracy tutorskiej,

– zakreślić plan działań na rok przyszły dla Centrum Tutorów UG,

– omówić perspektyw współpracy z Działem Jakości Kształcenia UG,

– wspomnienia z konferencji IQ –odtworzenie (video) wykładu Profesora Axera,

– informacje na temat nowo powołanego przez WOiG czasopisma online: Tutoring Gedanensis.

Trzecie spotkanie uniwersyteckiego Centrum Tutorów

Serdecznie zapraszamy na kolejne, 3-cie już spotkanie w ramach uniwersyteckiego Centrum Tutorów UG.

Tym razem proponujemy wewnętrzną dyskusję nad praktyką tutorską, jaką prowadzimy w bieżącym roku akademickim.

Tematykę dyskusji podniesie Monika, która podzieli się swoimi doświadczeniami.

Planujemy też mini-warsztat na temat “sylabusa marzeń”, który poprowadzi Beata.

Termin spotkania 24 marca, godzina 10:30- 13:00, budynek neofilologii.

Zapraszamy i prosimy o rejestrację pod linkiem:

 

https://centrum-tutorow-warsztaty-dyskusja.konfeo.com/pl/groups